Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Espergærde og fundet nogle supergode tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Coop365, Meny og Netto.
Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!
Coop365: Sæby makrel til kun 5 kr.
Coop365 tilbyder Sæby makrel på dåse, 125 g, til en utrolig lav pris af kun 5 kr. pr. dåse. Der er dog en begrænsning på maksimalt 6 dåser pr. kunde. Tilbuddet gælder fra torsdag den 28. august til onsdag den 3. september.
Meny: Danske majs til 2,95 kr. pr. stk.
Hos Meny kan du få danske majs til en skarp pris af kun 2,95 kr. pr. stk. Dette tilbud er perfekt til sensommerens grillfester. Tilbuddet gælder fra fredag den 29. august til torsdag den 4. september.
Netto: Dansk hakket kyllingekød til 35 kr.
Netto har et godt tilbud på dansk hakket kyllingekød 7-10% fedt eller kyllingeinderfilet. Du kan få 500-1000 g for kun 35 kr. Tilbuddet gælder fra lørdag den 30. august til fredag den 5. september.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.